Інформація по вакцинації

Загальні тези щодо вакцинальної кампанії.

-Усього з початку кампанії з вакцинації проведено 4 539 197 щеплень. 2 920 068 українців отримали безпечні й ефективні щеплення від COVID-19, з них отримали першу дозу – 2 920 066 людей, завершили вакцинацію (отримали дві дози) – 1 619 131 (станом на 22.07). Це медики, освітяни, військові, соцпрацівники, літні люди та інші українці, які є відповідальними й власним прикладом показали, що необхідно вакцинуватись.

-Це медики, освітяни, військові, соцпрацівники, літні люди та іншіукраїнці, які відповідальн іщодо свого здоров’я та здоров’я своїх близьких, усвідомлюють ризики та небезпеку, яку несе COVID-19 і власним прикладом показали, що необхідно вакцинуватись.

-Україна постійно нарощує темпи вакцинації та робить щеплення доступними для нових цільових груп. Так, у червні в Україні здійснили майже в чотири рази більше щеплень ніж у травні, відповідно 1,5 млн та майже 409 тис.щеплень. А за 16 дні влипня проведено вже 1,3 млн.

-Небезпечний штам “Дельта” загрожує українцям. Європою вже шириться штамм коронавірусу SARS-CoV-2 “Дельта”, який спричиняє складніший перебіг COVID-19. Країни ЄС починають посилювати карантинні норми та вводити новіобмеження.

-Пам’ятайте, щеплення проти COVID-19 ефективно запобігають тяжкому перебігу хвороби й рятують життя. За оперативними даними страждає невакциноване населення. Наприклад, у США 16 липня повідомили, щопонад 97% людей, яких зараз госпіталізують із COVID-19 — невакциновані.

- У зоні найвищог оризику важкогоперебігу та смерті від COVID-19 люди 60+, люди із супутніми захворюваннями, як-от цукровий діабет, серцево-судинні, онкологічні захворювання та ті, хто щоденно контактує з великою кількістю людей, наприклад медики, освітяни, працівники державнихорганів. Вони вже можуть вакцинуватись, тому ми наполегливо рекомендуємо цим группам захиститись від COVID-19 якомога швидше.

-Якщо ви вжещепились, ваша допомога необхідна, щоб захисти ти інших від COVID-19. Допоможіть людям, про яких ви піклуєтеся, знайти найближчий до них пункт вакцинації та записатись на щеплення. Час об’єднати зусилля, щоб захистити всіх від COVID-19. Тези Moderna оновлено: 02.08.2021 статус: для спікерів

-Ключова мета Міністерства охорони здоров’я та наших партнерів — захищативід COVID-19 все більше українців. Саме тому з початку червня по всій Україні відкриваються центри масової вакцинації, де кожен охочий зможе вакцинуватись. За ініціативи місцевої влади, так і центри можна відкривати у кожному населенному пункті.

-Якщови не байдужі до свого здоров’я, піклуєтесь про своїх рідних та близьких, не хочете тижнями лікуватись і довго відновлюватись після COVID-19, вакцинуйтесь вже зараз! Усі вакцини які ви користовуються в Україні затверджені ВООЗ для екстреного застосування.

-Ви можете вакцинуватись у найближчому центрі масової вакцинації чи пункті щеплень. Актуальний перелік та контакти є на офіційному сайті vaccination.covid19.gov.ua або за номером контакт-центру 0 800 60 20 19. Якщо ви організований колектив(50 та більшк людей), запишіться за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 і до вас приїде мобільна бригада.Інші професійні групи попередніх етапів також щеплюють мобільні бригади.

-Оберіть родину. Дізнайтеся більше про вакцини проти COVID-19, щоб уберегти себе та близьких на офіційних джерелах: сайті vaccination.covid19.gov.ua та за номером контакт-центру 0 800 60 20 19.

-Оберітьздоров’я. Дізнайтесябільше про щепленнявід COVID-19 і захистітьсвоєздоров’я.

-Оберіть свободу. Щепленняпроти COVID-19 допомагають нам повернутися до улюблених справ і зновузустрітися з дорогими людьми.

Міністерство охорони здоров'я України.

Найпоширенішіфейки про вакцинаціювід COVID-19

Вакцинація – це єдиний ефективний спосіб подолання пандемії COVID-19. Стратегічна мета, яку ставить Міністерствоо хорони здоров’я, – сформувати в українців колективний імунітет до смертельно небезпечної хвороби. А з цією метою потрібно, аби щонайменше 70% дорослого населення імунізувалися.

Сьогодні як в Україні, так і у світі існує недовіра до вакцин проти COVID-19. Це попри те, що в історії сучасної медицини та фармацевтичних розробок ще не було настільки прискіпливої  уваги до окремого лікарського препарату, як до цих вакцин.

Одна з причин такої недовіри – поширення неправдивої інформації щодо вакцинації. У цьому розділі ви знайдете найпоширеніші фейки на цю тему та дізнаєтеся, чому не варто їм вірити.

Пам’ятайте, що правдиву й вичерпну інформацію про вакцини можуть надати тільки медики. Не довіряйте неперевіреним джерелам, дотримуйтеся інформаційної гігієни. І знайте, що вакцинація – це важливий крок до збереження здоров’я і життя!

 • Міф: Масовавакцинаціяпризведе до мутаціїкоронавірусу

Правда: Масовава кцинація не тільки не призведе до мутації коронавірусу SARS-CoV-2, а й навпаки допоможе запобігти цьому через колективний імунітет. Якщо щепити значну частину населення, то вірусу не буде, де мутувати, і його нові штами з'являтимуться  з меншою ймовірністю. 

 • Міф: АмериканськийЧервонийХрестзаборонив вакцинованим бути донорами крові

Правда: У соцмережах поширюється фейк, ніби Американський Червоний Хрест потребує донорів крові, але люди, яких вакцинували проти COVID-19, начебто, не можуть ними стати. Це неправда. На сайті Американського Червоного Хреста зазначено, що люди, яких щепили від COVID-19 інактивованою вакциною (наприкладCoronaVacвідSinovac) або вакциною виробництва AstraZeneca, Janssen, Moderna, NovavaxабоPfizerможутьздавати кров для донорства відразу після вакцинації. 

 • Міф: Людинаможезаразитися COVID-19 внаслідоквакцинації

Правда: Неможливо заразитися COVID-19 від вакцин, бо жодна з них не містить живого вірусу, здатного спричинити хворобу. Вакцини вчать нашу імунну систему розпізнавати та боротися з коронавірусом. Іноді цей процесс може викликати такі симптоми, як лихоманка. Вони нормальні та є ознакою того, що організм створює захист від вірусу. Якщо невдовзі після вакцинації ви все ж отримали позитивний тест на COVID-19, то можливо, що на момент щеплення вже були інфіковані коронавірусом, але не знали цього. 

 • Міф: Вакцина Pfizerпризводить до безпліддяужінок

Правда: Поширюється твердження, що нібито  вакцина Pfizer/BioNTech навчить імунну систему організму атакувати білоксинцитин, який бере участь у формуванні плаценти, а це, своєю чергою, призведе до безпліддя в жінок. Це не так. Ще під час клінічних випробувань вакцин кілька досліджуваних жінок завагітніли. Понад 130 000 вагітних в США вакцинувалися проти COVID-19. Дослідження на понад 35 000 вагітних, яких щепили проти COVID-19 мРНК-вакцинами, засвідчили, що немає жодних доказів того, що вакцини можуть нашкодити вагітній або ембріону. 

 • Міф: Вакцинипроти COVID-19 спричиняютьімпотенцію

Правда: Виробники вакцин запевняють, що не було зафіксован жодного випадку, коли щеплення проти COVID-19 спричинило б еректильну дисфункцію. Клінічні випробування не виявили таких побічних ефектів. Також виробники ніколи не отримували повідомлень про побічні реакції, пов’язані з еректильною дисфункцією. Водночас зараз проводять дослідження, попередні результати яких свідчать про те, що  таку проблему може викликати перенесений COVID-19. 

 • Міф: Вакцина протиикоронавірусуспричиняєрозсіяний склероз

Правда: Насправділише в єдиному випадку при випробуванні вакцини AstraZeneca повідомили, що у досліджуваного виявили розсіяний склероз, в іншому — запалення спинного мозку. В обох випадках експерти дійшли висновку, що хвороба не мала стосунку до вакцинації. 

 • Міф: мРНК-вакцини — генетичназброя, яка змінюєнашігени

Правда: мРНК-вакцини проти COVID-19 ніколи не потрапляє в ядро клітини, де розташована  наша ДНК.мРНК нікуди не інтегрується, не вмонтовується, не заходить у ядро клітини, не змінює геном, а через кілька днів руйнується. Це означає,що мРНК не може впливати чи взаємодіяти з нашою ДНК будь-яким чином. Натомість мРНК-вакцини працюють із природними захисними силами організму, щоб безпечно виробити імунітет до COVID-19. 

 • Міф:  Нобелівський лауреат Люк Монтаньє заявив, щовсівакцинованівід COVID-19 помрутьпротягомдвохроків через антитілозалежнепосиленняінфекції

Правда: Люк Монтаньє не говорив про смерть усіх вакцинованих  від COVID-19 протягомдвохроків. Вчений вважає,що кількість смертей після щеплення збільшиться через антитілозалежне посилення інфекції, коли антитіла,              які формуються протии вірусу, посилюють можливість вірусу викликати інфекцію замість того, щоб захищати організм.
 Втім, цетеж неправда. Ефекту антитілозалежного посилення інфекції не було зафіксовано під час клінічних випробувань вакцин проти COVID-19. Вакциновані люди рідше хворіють на COVID-19, а якщо хворіють, то переносять його легше. Це означає,що вакцини не викликають такого ефекту.  

 • Міф: Якщолюдина раз відмовиласявакцинуватися, вона більше не матиме шансу отриматищепленнябезоплатно

Правда: Людина, що не отримала щеплення проти COVID-19 з якихось причин, може записатися до списку очікування на вакцинацію. Це можназробити за допомогою сайту чи  до груп з високим пріоритетом вакцинації. Також вона можеще раз записатися на вакцинацію через сімейного лікаря чи телефон реєстратури пункту щеплення.
Вакцинація якомога більшої кількості українців є запорукою формування коллективного імунітету. Тому щеплення  проти COVID-19 отримають усі охочі.

 • Міф: Авіакомпаніїрекомендують людям, якихщепилипроти COVID-19, не подорожуватилітаками через підвищенийризикутвореннятромбів 

Правда: Міжнародна асоціація повітряного транспорту заявила, що авіакомпанії не надають таких рекомендацій, а вакциновані проти COVID-19 люди можуть подорожувати літаками без будь-яких обмежень. Під час польоту внаслідок тривалої відсутності руху та тиску повітря дійсноможуть розвинутися тромбози глибоких вен ніг.  Втім, вони ніяк не пов’язані з тромбозами судин головного мозку та черевної порожнини, які вкрай рідко реєстрували після вакцинації  проти COVID-19. Медичні експерти вважають, що немає підстав вважати, що щеплення проти COVID-19 може вплинути на ризик виникнення тромбозів під час повітряних подорожей.

 • Міф: Вакцинаціяпроти COVID-19 можепорушитименструальний цикл

Правда: Покищо немає досліджень, які підтвердили б вплив вакцин на менструальний цикл. Порушення менструального циклу – досить поширене явище, яке може бути викликане стресом, зміною ваги, зміною фізичної активності й фоновими захворюваннями.У разі порушення циклу після вакцинації варто звернутися до гінеколога.

 

Міністерство охорони здоров'я України.

Тези

про вакцину CoronaVac

 Україна отримала вже 5 178 256 доз CoronaVac/SinovacBiotech. Вжепонад 1,678 млн українців вакцинувались безпечною та ефективною вакциною CoronaVac, яка запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя.

Міністерство охорони здоров’я офіційно відкрило 5-й етап вакцинації від COVID-19. Це означає,що кожен українець, незважаючи на належність до групи професійного або медичного ризику, може захистити себе від ціє їхвороби.

Кожен може обрати найближчий пункт щеплення чи центр масової вакцинації, щоб щепитись. Повний перелік з адресами та телефонами можна знайти на сайті vaccination.covid19.gov.ua. Також працюють мобільні бригади, які вакцинують організовані колективи людей (від 50-ти осіб), професійні групи та маломобільних громадян.

Небезпечний штам “Дельта” загрожує українцям. Європою вже шириться штамм коронавірусу SARS-CoV-2 “Дельта”, який спричиняє складніший перебіг COVID-19. Країни ЄС починають  посилювати карантинні норми та вводити нові обмеження.

Пам’ятайте, щеплення проти COVID-19 ефективно запобігають тяжкому перебігу хвороби й рятують життя. За оперативними даними страждає невакциноване населення. Наприклад, у США 16 липня повідомили, щопонад 97% людей , яких зараз госпіталізують із COVID-19 — невакциновані.

За даними Національного інституту охорони здоров’я Італії від 27 липня 2021 року, за останні пів року 99% померлих від коронавірусу були невакциновані.

Вакцина CoronaVac доступна в пунктах щеплень та центрах вакцинації. Також нею щеплюють організовані колективи, професійні групи та маломобільних громадян.

Про вакцину

 ● Вакцина CoronaVac — це інактивована вакцина, вона містить у своєму складі неактивний, “вбитий” вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет.

● Вакцина CoronaVac двохдозна. Рекомендований інтервал між введеннями - 14-28 днів.

● Це технологія, яка розроблена кілька десятків років тому. Схоже працюють деякі вакцини протиполіомієліту та грипу.

● Вакцина ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя. Згідно з тимчасовими рекомендаціями Стратегічної консультативної групи експертів (SAGE) від 24.05.2021, після щеплення двома дозами вакцина маєе фективність 51% у запобіганні симптоматичних захворювань, на 100% запобігає тяжкому перебігу COVID-19 та госпіталізації. Проміжні дані досліджень в Індонезії Тези CoronaVac оновлено: 2.08.2021 та Туреччині, показали ефективність вакцини проти симптоматичних захворювань відповідно в 65,3% та 83,5%.

● 1 червня 2021 року вакцина схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування.

 ● Вакцину легко зберігати. Вона випускається в однодозних флаконах.

Температура зберігання +2 - +8℃, препарат не вимагає особливих умов холодового ланцюга. Термін придатності - 24 місяці.

Про надійністьвиробника

● Синовак Біотек/SinovacBiotech – це китайська біофармацевтична компанія, яка вже 22 роки розробляє та виробляє вакцини, які захищають від інфекційних захворювань.

 ● За час існування, компанія захистила мільйони людей. Щороку вони виробляють до 500 млн вакцин. Наприклад, проти ентеровірусу, універсального пандемічного грипу, японського енцефаліту і сказу в людей.

 ● Саме компанія Sinovac розробила й вивела на ринок вакцини проти гепатиту А та В, вірусів грипу, паротиту. Вакцина проти гепатиту А є прекваліфікованою Всесвітньою організацією охорони здоров'я.

● Вакцини виробництва Sinova схвалені в 39 країнах світу.

Чидаєщепленняпроти COVID-19, зареєстрованими в Україні вакцинами, право перетинати кордон іншихкраїн?

● Усі вакцини, які використовуються в Україні, затверджені ВООЗ.

● Зараз українці, які отримали дві дози вакцини від COVID-19 та повністю імунізовані, можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Це документ відповідає міжнародними медико-санітарними нормами. Його вам може видати ваш сімейний лікар.

● Кожна країна, включно з країнами Шенгенської зони, сама встановлює умови для перетину свого кордону, перелік потрібних документів та вакцин проти COVID-19, яким вони довіряють.

● МЗС України у співпраці з МОЗ та Мінцифрою проводять переговори з країнами про взаємне визнання міжнародних документів про імунізацію від COVID-19. Уся актуальна інформація для подорожей громадян України за кордон – умови в‘їзду та транзиту, контакти посольств і консульств України за кордоном - доступна на онлайн карті МЗС України - tripadvisor.mfa.gov.ua. Тези Corona Vac оновлено: 2.08.2021

 ● Станом на 2 серпня 2021 року щеплення вакциною CoronaVac є підставою для перетину кордону таких країн, як Іспанія, Естонія, Австрія, Нідерланди, Фінляндія, Греція, Болгарія, Ісландія, Словенія, Угорщина, Марокко, Туреччина, Єгипет та в низцііншихкраїн. Дізнатися правила та умови для в’їзду до кожної окремої країни можна на tripadvisor.mfa.gov.ua.

Міністерство охорони здоров'я України.

Тези про вакцину Moderna

●18 липняУкраїнаотримала 2 000 040 доз вакциниModerna.

 ● Ця партія вакцин надається урядом США через глобальний фонд COVAX, доставив в Україну вакцину Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

● Цією вакциною щеплюють організовані колективи та професійні групи, вона доступна в центрах масової вакцинації.

Про вакцину

 ● Moderna — це мРНК-вакцина, розроблена фармацевтичною компанією Moderna спільно з Центром досліджень вакцин при Національному інституті алергії та інфекційних хвороб (NIAID), США. Має кодову назву mRNA-1273 та торговельну назву Spikevax.

 ●Схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування. ● Необхідні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів.

● Ефективність вакцини становить 94.1% через 14 днів після 2-ї дози, згідно з тимчасовими рекомендаціями Стратегічної консультативної групи експертів (SAGE) при ВООЗ від 15.06.2021

● Термін зберігання 7 місяців за температури від -25 °C до -15 °C.

● Невідкриті флакони з вакциною можна зберігати в холодильнику, захищені від світла, за температуривід 2 °C до 8 °C до 30 днів. Протягом цього періоду на транспортування можна виділити не більше 12 годин. Після розморожування вакцину не слід заморожувати повторно.

● Після вилучення з холодильника невідкриті флакони можна зберігати за температуривід 8 °C до 25 °C до 24 годин.

 ● Відкритий флакон можна зберігати до 6 годин за температуривід +2 до +25 °C.

● Зберігання й логістику мРНК-вакцин, отриманих від COVAX, із дотриманням правильного холодового ланцюга в Україні забезпечує Агентство США з міжнародного розвитку USAID.

● Згідно з попередньою публікацією нерецензованого канадського дослідження, яке тривало з грудня 2020 до травня 2021 року, вакцина Moderna (mRNA-1273) показала ефективність проти симптоматичного захворювання, викликаного штамом “Дельта”, у 72% після однієї дози. Ефективність вакцини в запобіганні госпіталізації та смерті для штаму “Дельта” після однієї дози склало 96%. Тези Moderna оновлено: 02.08.2021 статус: для спікерів

Протипоказання

● Гіперчутливість до одного з компонентів вакцини

● Температура тіла вище 38°C

Можливіреакції на вакцину

● почервоніння, біль, набряк у місці ін'єкції

● лихоманка чи озноб

 ● головний біль, біль у м'язах чи суглобах

● збільшення лімфатичних вузлів

● нудота чи блювання

● втомлюваність

● запаморочення

Як працює вакцина

Містить молекули мРНК, яка кодує шипоподібний білоккоронавірусу. Ця мРНК потрапляє в клітини організму людини й надає їм своєрідну “інструкцію”, як створити такий білок. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині та виробляє антитіла до нього. Так організм вчиться, як захиститися в разі зустрічі зіс правжнім вірусом.

БезпечністьВакцини

мРНК є безпечними і не можуть змінити ДНК людини. Вакцини на основім мРНК безпечні. Незабаром після того, як клітини організму закінчать виконувати інструкції, вони руйнуються і позбавляються від мРНК. мРНК-вакцини не містять живого або інактивованого вірусу.

 

Міністерство охорони здоров'я України.

 

Відкриття 5-го етапувакцинаціївід COVID-19

● Міністерство охорони здоров’я офіційно відкрило 5-й етап вакцинації від COVID-19. Це означає,що кожен українець, незважаючи на належність до групи професійного або медичного ризику, може захистити себе від цієї хвороби.

● Кожен може обрати найближчий пункт щеплення чи центр масової вакцинації, щоб щепитись. Повний перелік з адресами та телефонами можна знайти на сайті vaccination.covid19.gov.ua. Також працюють мобільні бригади, які вакцинують організовані колективи людей (від 50-ти осіб), професійні групи та маломобільних громадян.

● Якщо контакти не відповідають чи вам відмовляють у щепленні, необхідно повідомити за номером контакт-центру 0 800 60 20 19. А також звертайтесь до Департаментів охорони здоров’я ОДА/КМДА (https://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja), адже алгоритм МОЗ передбачає розвезення вакцини до всіх визначених пунктів щеплення від COVID-19.

 ● Записатись на вакцинацію ○ до центру масової вакцинації можна онлайн через медичну інформаційну систему (МІС) або за телефоном центру. Детально на vaccination.covid19.gov.ua або за номером 0 800 60 20 19.

○ до пунктів щеплення за номером реєстратури закладу охорони здоров'я, на базі якого створений пункт. Контакти на vaccination.covid19.gov.ua або за номером 0 800 60 20 19.

 ○ організовані колективи (від 50-ти осіб) можуть записатись за номером контакт-центру 0 800 60 20 19. Після опрацювання заявки їм повідомлять, коли приїде мобільна бригада.

 ○ якщо ви працівник охорони здоров’я, освіти, соціальноїсфери, військовий, працівник державних органів влади, зверніться до вашого роботодавця, щоб він сконтактував із регіональним координатором і записав вас на вакцинацію, або оберіть найближчий пункт чи центр масової вакцинації.

 ○ якщо ви не можете самостійно пересуватися, ви можете залишити заявку на виїзд мобільної бригади з вакцинації додому за телефоном контакт-центру 0 800 60 20 19 абозателефонуйте до свого сімейного лікаря.

● Запис у чергу на вакцинацію через сайт чи мобільний додаток “Дія” перестає працювати, адже доступ до вакцинації відкритий для всіх. Якщо ви ще не вакцинувались, оберіть найближчий пункт щеплень чи центр масової вакцинації та захистіть себе.

● У межах 1- 4 етапів вакцинувались 323 249 осіб з листа очікування в “Дії”. Сукупно до 18 липнясаме через “Дію” записались 658 876 осіб. Частина людей, отримавши запрошення на щеплення, відмовилися через особисті причини.

 ● Для нас залишаються пріоритетом такі групи, як медики, освітяни, соціальніпрацівники, військові, люди літнього віку та люди із супутніми  захворюваннями. Бо сааме ці групи в зоні найвищого ризику та найбільш вразливі до COVID-19. Їм надається пріоритет у вакцинації.

● Також ми закликаємо щепитись усіх українців, які проживають на тимчасовоокупованих РФ територіях  Донецької, Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя. Для цього вам необхідно зателефонувати за номером контакт-центру МОЗ +38 0 800 60 20 19.

● Враховуючи наявні наукові дослідження та рекомендації ВООЗ, Міністерство охорони здоров’я дозволило в окремих випадках щепити дітей віком 12+ вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Дитину можна щепити, якщо вона має високий ризик важкого перебігу COVID-19 через супутні хвороби , переїжджає житии або виїжджає на навчання в країну, де для перетину кордону необхідне міжнародне свідоцтво про вакцинацію, є учасником міжнародних заходів за кордоном або отримала першу дозу Comirnaty/Pfizer за кордоном.

● В Україні наразі доступні 4 вакцини: AstraZeneca, CoronaVac від Sinovac, Comirnaty від Pfizer та Moderna. Кожна з цих вакцин ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя. Але вони працюють лише тоді, коли потрапляють до вашого організму. Наприклад, відповідно до попередньої публікації оновлено 2.08.2021 внутрішній документ для спікерів досліджень від управління охорони здоров’я Великої Британії, де які вакцини мають ефективність понад 90% у запобіганні госпіталізації для штаму “Дельта”.

 ● Усього з початку кампанії з вакцинації проведено 5 632 783 щеплень. 3 599 169 українців отримали безпечні й ефективні щеплення від COVID-19, з них отримали першу дозу – 3 599 167 людей, завершили вакцинацію (отримали дві дози) – 2 033 616 (станом на 2.08). Це медики, освітяни, військові, соцпрацівники, літні люди та інші українці, які є відповідальними й власним прикладом показали, що необхідно вакцинуватись.

● Україна постійно нарощує темпи вакцинації та робить щеплення доступними для нових цільових груп. Так, кількість щеплень, здійснених у липні, склала 2 917 636 та перевищила кількість щеплень, зроблених за попередні чотири з невеличким місяці вакцинальної кампанії (кінецьлютого - червень) - 2 676 654 щеплення.

● Небезпечнийштам “Дельта” загрожує українцям. Європоювже шириться штамм коронавірусу SARS-CoV-2 “Дельта”, який спричиняє складніший перебіг COVID-19. Країни ЄС починають посилювати карантинні норми та вводити нові обмеження.

● Пам’ятайте, щеплення проти COVID-19 ефективно запобігають тяжкому перебігу хвороби й рятують життя. За оперативними даними страждає невакциноване населення. Наприклад, у США 16 липня повідомили, що понад 97% людей, яких зараз госпіталізують із COVID-19 — невакциновані.

● За даними Національного інституту охорони здоров’я Італії від 27 липня 2021 року, за останні пів року 99% померлих від коронавірусу були невакциновані.

● У зоні найвищого ризику важкого перебігу  та смерті від COVID-19 люди 60+, люди із супутніми захворюваннями, як-от цукровий діабет, серцево-судинні, онкологічні захворювання та ті, хто щоденно контактує з великою кількістю людей, наприклад медики, освітяни, працівники державних органів. Вони мають вакцинуватись позачергово, тому ми наполегливо рекомендуємо цим группам захиститись від COVID-19 якомога швидше.

● Якщо ви вже щепились, ваша допомога необхідна, щоб захистити інших від COVID-19. Допоможіть людям, про яких ви піклуєтеся, знайти найближчий до них пункт вакцинації та записатись на щеплення. Час об’єднатизусилля, щоб захистити всіх від COVID-19.

● Якщо ви піклуєтесь про своє здоров’я, своїх рідних та близьких, не хочете тижнями лікуватись і довго відновлюватись після COVID-19, вакцинуйтесь вже зараз! Оберіть своє здоров’я, родину та свободу від COVID-19.

● На 2 серпня 2021 року Україна вже отримала майже 11,43 млн доз вакцин різних виробників, зокрема понад 2 млн доз вакцини Modernaвід уряду США через глобальний фонд COVAX, 1,07 млн доз вакцини AstraZeneca та млн 1,06 доз Pfizer-BioNTech (Comirnaty) в межах COVAX, 5,18 млн доз СoronaVac (SinoVac-BioTech), 1,46 доз Comirnaty/Pfizer-BioNTech, 0,5 млн доз вакцини AstraZeneca/Covishield оновлено 2.08.2021 внутрішній документ для спікерів закуплених за державний кошт, а також 153 600 доз вакцини AstraZeneca як гуманітарну допомогу від урядів Румунії та Естонії.

● До кінця 2021 р. до України буде поставлено 47 млн доз вакцин від COVID-19. З них 8 млн доз в межах глобальної ініціативи COVAX, решта (39 млн доз) - за державний кошт.

Хтоможевакцинуватись? Як записатись? Деталі

ПунктищепленьУсіохочіукраїнці 18+ Іноземнігромадяни, якімаютьпосвідку на постійнепроживання в УкраїніІноземці, якіотрималистатус біженця в Україніабо статус особи, яка потребуєдодатковогозахисту. За номером реєстратури пункту щепленьПерелік і контакти на vaccination.covid19. gov.ua або за номером 0 800 60 20 19

ЦентримасовоївакцинаціїУсіохочіукраїнці 18+ Іноземнігромадяни, якім даютьпосвідку на постійнепроживання в УкраїніІноземці, якіотрималистатус біженця в Україніабо статус особи, яка потребуєдодатковогозахисту.

1. Онлайн через медичнуінформаційну систему (МІС) визначену ЦМВ

2. За номером ЦМВ Перелік і контакти на vaccination.covid19. gov.ua або за номером 0 800 60 20 19

МобільнібригадиОрганізованіколективи 50+ МаломобільненаселенняЗалишити заявку за номером контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19. Регіональний координатор вам повідомить, коли зможеприїхатимобільна бригада. Маломобільненаселеннятакожможезвертатися до свогосімейноголікаря

Професійнігрупипопередніхетапів

 1. Звернутись до свогороботодавця

 2. За номером контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19

 

 

МОЗ рекомендує в окремих випадках щепити дітей 12+ проти COVID-19

Міністерство охорони здоров’я України своїм наказом від  17.07.2021 затвердило рекомендації Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики щодо можливості вакцинації дітей віком від 12 років вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

Враховуючи наявні наукові дослідження, рекомендації ВООЗ та відповідні зміни до інструкції вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech, цей препарат дозволено використовувати дітям віком від 12 років в Україні в разі, якщо  дитина:

 • має високі ризики важкого перебігу та розвитку ускладнень після хвороби на COVID-19 через супутні хвороби та не має протипоказань до вакцинації,
 • з метою об’єднання сім’ї виїжджає до країни, де для перетину кордону необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19 або міжнародне свідоцтво про вакцинацію,
 • виїжджає на навчання в країну, де для перетину кордону або для навчання необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19 або міжнародне свідоцтво про вакцинацію,
 • є учасником міжнародних спортивних змагань або інших заходів у країні, де для перетину кордону або для участі в заході необхідне міжнародне свідоцтво про вакцинацію або  сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19,
 • приїхала з іншої країни, де вона отримала першу дозу вакцини Comirnaty/Pfizer та має документи на підтвердження цього.

Для отримання щеплення батьки дітей 12-15 років або самі дити віком 16-17 років звертаються до педіатра або сімейного лікаря дитини. Лікар може видати один з наступних документів:

 • медичний висновок про наявність у дитини супутньої патології, зокрема онкопатології, відсутність протипоказань до щеплення  вакциною Comirnaty та рекомендацією провести це щеплення;
 • довідку в довільній формі із рекомендацією провести щеплення вакциною Comirnaty після розгляду документів, які дають підстави для вакцинації:
 • документальне підтвердження зміни місця проживання (об’єднання сім’ї) та виїзду до країни, де для перетину кордону необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19 або міжнародне свідоцтво про вакцинацію,
 • документальне підтвердження виїзду на навчання до країни, де для перетину кордону або для навчання необхідний сертифікат, що підтверджує вакцинацію проти COVID-19 або міжнародне свідоцтво про вакцинацію,
 • документальне підтвердження участі в міжнародних заходах у країні, де для перетину кордону або для участі в заході необхідне міжнародне свідоцтво про вакцинацію або  сертифікат що підтверджує вакцинацію проти COVID-19,
 • документальне підтвердження введення першої дози вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech в дитини за кордоном.

Отримавши медичну довідку від лікаря, треба зателефонувати в зручний центр масової вакцинації або пункт щеплення (перелік та контакти: list.covid19.gov.ua) та, якщо там є вакцина Comirnaty/Pfizer-BioNTech, записати дитину на щеплення. На вакцинацію обов'язково необхідно взяти з собою всі документи, наведені вище.

Особливості вакцинації:

 • Дітям віком 12+ вводять 2 дози по 0,3 мл вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech з інтервалом у 21-28 днів.
 • Необхідно дотримуватися 14-денного інтервалу між введенням вакцини від COVID-19 та вакцини проти інших хвороб, за винятком екстреної вакцинації.
 • Вакцинація дітей з онкопатологією, які перехворіли на COVID-19, має проводитися незалежно від терміну, що минув після перенесеного COVID-19.
 • Пріоритет у вакцинації проти COVID-19 будь-якою доступною вакциною мають особи, які постійно проживають разом із маломобільною дитиною або доглядають за нею.
 • У разі наявності живої черги в пункті чи центрі вакцинації таким дітям надається пріоритет. 

Дізнавайтеся більше про вакцинацію проти COVID-19 за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті vaccination.covid19.gov.ua.