Пам'ятка щодо поведінки під час повені і паводка

Щоб вберегтися від небезпечних наслідків рекомендуємо дотримуватися деяких правил особистої безпеки.

Під час повені чи паводку особливо уважними повинні бути мешканці, які проживають поблизу водойм, у низинах, а також у зонах можливого затоплення. Захистити будинок, підвал чи погріб від потоку води можна влаштувавши бар’єр з мішків з піском або глиною.

Найголовніше – не панікуйте!

Зробіть запас продовольства, медичних препаратів, води. Перенесіть продовольство, та цінні речі на верхні поверхи або підійміть на верхні полиці, документи упакуйте у водонепроникний пакет.

При раптовому затоплені під час повені чи паводку:

  • негайно залиште зону затоплення, надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку, заздалегідь подбайте про свійських тварин;
  • підійміться на верхні поверхи будівлі, якщо будинок одноповерховий, розташуйтесь на горищі чи даху, використовуйте підвищені місця рельєфу та будь-які підвищення (дерева, стовпи, транспортні зупинки, рекламні конструкції тощо);
  • до прибуття допомоги залишайтесь на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізуйте рятувальникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти;
  • потрапивши у воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна утриматися на воді до надходження допомоги.

При оголошені евакуації населення, вимкніть електропостачання, перекрийте крани сантехнічного обладнання, зачиніть двері й вікна. Залишаючи небезпечну зону, варто узяти із собою теплий зручний одяг і взуття, ковдри, продукти харчування, воду й документи. При необхідності, дочекайтесь допомоги рятувальних служб.

Якщо небезпека минула, повертатися додому потрібно обережно, переконайтесь, що будівля не отримала внаслідок підтоплення ушкоджень, остерігайтеся обірваних ліній електроживлення і пошкоджених газових магістралей.

Не користуйтесь електромережею до повного висихання будинку.

Користуватися газом, електрикою та каналізацією можна, отримавши дозвіл відповідних служб.

Не вживайте продукти харчування і питну воду, які були підтоплені, останню обов’язково кип’ятіть.

Все майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції.