Історія закладу

Дошкільний навчальний заклад №3 "Козачок" 

13 жовтня 1979 року, в Міжнародний рік дитини, гостинно відкрив свої двері для дошкільнят дошкільний навчальний заклад №3 «Козачок», який розташований у затишному місці селища Буча, де чисте повітря, настояне на запахах трав, квітів, дерев, на території водолікарні лікаря-гідропата В.Б.Камінського, котрий лікував хворих людей водними процедурами.

Будівля побудована трестом «Київводбуд» по типовому проекту, розрахована на 12 груп, 280 дітей. До 1991 року знаходилася у підпорядкуванні Міністерства меліорації і водного господарства Головмеліоводбуду. 
 
Немало зусиль та батьківського піклування проявив начальник ПМК-165 Микола Миколайович Мальков та управляючий трестом «Київводбуд» Євгеній Андрійович Горбатюк в забезпеченні всім необхідним для функціонування дошкільного закладу. 
 
З 1978 року по 2008 рік дошкільний навчальний заклад очолила досвідчений педагог з вищою кваліфікаційною категорією, «Відмінник народної освіти», нагороджена медаллю «Ветеран труда» – Літвінова  Валентина Миколаївна. Молодому керівнику хотілося бачити свій заклад найкращим у місті. До цього привчила і весь свій колектив.   Вона завжди намагалася тримати заклад «на плаву», таким, яким він був завжди – найкращим у місті.  
 
З 1979 року до 1981 року методичну службу здійснювали два методиста Петренко Любов Василівна та Пантеліймонова Ольга Михайлівна. 
Неймовірних зусиль та старань було докладено ними, щоб забезпечити заклад належним наочно-дидактичним матеріалом, посібниками, іграшками, спортивним інвентарем, музичними інструментами. 
З 1981 року методистом працювала Михайліченко Катерина Олексіївна, «Відмінник народної освіти», спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, нагороджена медаллю «За трудовую доблесть». В перші роки своєї роботи Катерина Олексіївна заявила про себе, як про особистість неординарну, творчу. Свою частинку душі та родзинку творчості вона з любов′ю та натхненням  вносила в навчально-виховний процес.
До складу молодого, енергійного педагогічного колективу, який працював з перших днів відкриття садка увійшли  вихователі: Бондар Марія Василівна, Богун Наталя Олексіївна, Гунько Галина Іванівна, Дробушко Тетяна Теофанівна, Іванова Ольга Степанівна, Ющенко Галина Володимирівна, Верьовенко Галина Василівна, Левченко Світлана Іванівна, Косенко Людмила Іванівна, Рязанова Віра Олександрівна, музичні керівники: Головатенко Лідія Петрівна, Августовська Ірина Дмитрівна, Березняк Алла Олександрівна, вчителі-логопеди: Тищенко Тамара Андріївна, Компаніченко Наталя Олександрівна. Заняття з фізичної культури проводила фахівець Недашківська Христина Володимирівна.
 
У тісній співпраці з вихователями працювали помічники вихователів: Верета Надія Миколаївна, Куліш Валентина Григорівна,  Мілокост Антоніна Олександрівна, Савченко Євгенія Миколаївна, Гнітило Галина Василівна.
 
Життєдіяльність дитячого закладу забезпечували завідувач по господарчій частині Литвинчук Ольга Олександрівна, комірник Марченко Раїса Михайлівна, пралі Бублик Ніна Василівна, Геращенко Євгенія Миколаївна,  Кручак Тамара Василівна.
На  харчоблоці працювали  Приходько Галина Григорівна, Роздобудько Галина Олександрівна, Розенао Марія Йосипівна. 
 
Здоров’ям дітей опікувалися старші медичні сестри Марченко Софія Іванівна та Літковська Антоніна Тимофіївна.
Колектив закладу налічував 70 чоловік. 
     

З перших днів роботи педагогічний колектив працює у творчому пошуку, впроваджуючи в практику методи і прийоми, які допомагають зробити цікавим освітній процес. Наші педагоги регулярно відвідують спеціалізовані конференції, семінари, щоб завжди бути в тренді сучасних методів виховання та навчання, беруть активну участь у освітянських конкурсах та мистецьких фестивалях.
 
В 1980 році дошкільний заклад приймав делегацію педагогів з Естонії, з м. Кохтла-Ярве по обміну досвідом з ігрової діяльності. 
 
У 1981 році педагогічний колектив вів ділову переписку з ДНЗ № 100 м. Кишинева, ДНЗ № 1 «Лола» м.Навої-1, Бухарської обл., ділилися досвідом з колегами з із Болгарії (м.Левскі, ОДЗ «Локомотив». Зав′язались теплі стосунки з педагогами з м. Берна, які відвідали «Козачок» у 1981 році і залишили щирі слова у візитаційній книзі на адресу будівельників та педагогічного колективу.
 
З 1979 по 1990 роки  «Козачок» був визнаний як «Найкращий дошкільний заклад»  серед дошкільних відомчих закладів «Київводбуд». 
 
В 1982 -1983 навчальному році на базі дошкільного закладу був знятий фільм Республіканським методичним кабінетом «Використання снігових споруд у творчих іграх». 
 
Життя в 1990 роках вносило свої корективи. Народжуваність в селищі зменшилась, і, як результат, зменшилась і кількість груп. За ініціативи начальника відділу освіти було  прийняте рішення переобладнати дві групи на спортивну залу та кімнату для гурткової роботи. Також, педагогічний колектив облаштував «Світлицю», в якій проводились заняття з етнопедагогіки  та  театральну кімнату, де діти мали змогу реалізувати свої уміння, знання, бажання, творчі здібності;  кімнату зображувальної діяльності та художньої праці.
 
Усі форми роботи з дітьми педагоги спрямовували на формування особистості, фізичний розвиток та розвиток пізнавальної активності. З цією метою в спортивній залі, кімнаті зображувальної діяльності та художньої праці, були створені належні умови.
Про зразкову роботу дошкільного закладу писали у газеті «Прапор перемоги» ( 21 листопада 1990 року).
 
З 1 лютого 1992 року відомчий дитячий ясла-садок №26 ПМК – 165 було перейменовано на Ірпінські дитячі ясла-садок №26 «Козачок». Наказ № 91-К від 27.02.1992.
 
В 1992 - 2000 роках вихованці «Козачка» виборювали призові місця в міських спартакіадах, спортивних змаганнях «Веселі старти», конкурсах художньої самодіяльності дошкільних закладів м. Ірпінь «Ми таланти твої, Приірпіння!»
В 1999 році,  на День міста відбувся конкурс малюнку на асфальті,  де вихованці ДНЗ, а саме: Таня Шугаєва отримала ІІ місце, Денис Довгань – ІІІ місце та були нагороджені грамотами Бучанської селищної ради й відділу культури. 
В 1999 році на виставці робіт дітей дошкільних закладів м. Ірпеня, яку організувала Маріорі Донн, вихованка підготовчої групи Настя Сушко за свою персональну виставку «Починай малюнок з сонця» зайняла ІІ місце серед дітей дошкільного віку і була нагороджена грамотою. Маріорі Донн прислала в дошкільний заклад лист з подякою від американських дітей, цікаві малюнки та світлини робіт українських дітей, які особливо сподобались.
В 1999 році, у своє 20-річчя, наш  педагогічний колектив посів ІІ місце в рейтингу серед дошкільних закладів в м. Ірпінь. 
У 2000 році дошкільний заклад отримав Диплом лауреата обласного фестивалю дитячої творчості вихованців дошкільних закладів «Ми діти твої, Україно!» за І місце у виставці дитячої творчості «Чарівний дивосвіт». За персональну виставку, яскравість та оригінальність робіт,  Настя Сушко отримала І місце. 
У 2000 році на обласному фестивалі дитячої творчості «Ми діти твої, Україно!» танцювальний колектив «Козачата» нашого дошкільного закладу, під керівництвом музичного керівника Головатенко Лідії Петрівни, отримали ІІІ місце за виконавську майстерність, рівень репертуару, творчість та мистецьку самобутність. 
 В 2000 році дошкільний навчальний заклад атестувався на високий рівень освітньої діяльності, отримав свідоцтво про атестацію: серія ОД-О № 100070. По результатам атестації дошкільний навчальний заклад був ногороджений Почесною грамотою Бучанської селищної ради та кубком. Ліцензія — серія ДОД - О №100909 засвідчує право дошкільного закладу № 26 «Козачок», смт. Буча, вул. Вокзальна, 115 провадження освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти.
 В 2000 році, з метою створення додаткових місць для дітей дошкільного віку, у нашому ДНЗ відкрилася одна додаткова група, в зв′язку з реконструкцією театральної та зображувальної кімнати.
З метою сприяння підвищенню престижності праці вихователів проводився конкурс «Вихователь року». У 2000 році у професійному конкурсі вихователь Дробушко Тетяна Теофанівна зайняла ІІ місце, в 2001 році вихователь Феклістова Світлана Анатоліївна зайняла ІІІ місце. 
У 2001 році вихованка музичного керівника Августовської Ірини Дмитрівни, Перуцька Галина, стала лауреатом 1-го фестивалю творчості дітей та юнацтва «Травнева веселка» в смт. Буча. Була нагороджена  грамотою селищного голови А.П.Федорука та подарунком від відділу культури.
В 2001 році на конкурсі кухарів дошкільних закладів «Кращий за професією», що проходив  в м. Ірпінь, шеф-кухар нашого закладу, Царенко Ольга Володимирівна,  зайняла ІІ місце і була нагороджена грамотою та цінним подарунком.
 У 2003 році музичний керівник Августовська Ірина Дмитрівна взяла участь у міському конкурсі «Музичний керівник року», зайняла І місце. 
Свою професійну майстерність у 2003 році на конкурсі «Вихователь року» показала Іванова Ольга Степанівна, де зайняла І місце.  У  2006 році   на професійному конкурсі вихователь Ширяєва Олена Іванівна посіла ІІ місце. В 2007 році за право здобути почесне звання «Кращий вихователь року» змагалася Андрусенко Людмила  Миколаївна, посіла ІІ місце. 
 
Рішенням сесії Бучанської міської ради за № 475-13 V  від 28.12.2006р.  Ірпінські дитячі ясла-садок №26 «Козачок» перейменовано на Бучанський дошкільний навчальний заклад №3 "Козачок"  з 01.01.2007р.
 
З  2008 року посаду завідувача займає досвідчений педагог, вищої кваліфікаційної категорії, яка  має педагогічне звання «вихователь-методист» - Морозенко Тетяна Миколаївна.  Вона продовжила славні традиції закладу. Під керівництвом Тетяни Миколаївни, з року в рік дошкільний навчальний заклад радикально змінився на кращий: оновилася матеріально-технічна база закладу, сформовано активний, працелюбний, професійно-грамотний колектив.


З 1 червня по 30 вересня 2008 року ДНЗ призупинив свою діяльність у зв’язку з капітальним ремонтом. Були виконані плановані та позапланові роботи, а саме: утеплення фасаду, заміна вікон, заміна та перекриття даху, заміна каналізаційних труб, ремонт всіх санвузлів, харчоблоку із заміною обладнання, пральні, коридорів, асфальтування доріг, благоустрій під’їздної частини. 

У  2008р. на базі нашого закладу  відбувся міський конкурс «Нетрадиційне фізкультурне обладнання». Фізкультурне обладнання представляли вихователі Бондар М.В., Колпакова Є.М., Ткач Л.В. На конкурсі наш заклад зайняв І місце.
 
У 2010 році відбулася Державна атестація дошкільного навчального закладу. Атестувався ДНЗ на високий рівень з відзнакою освітньої діяльності, отримав свідоцтво про атестацію головного управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації. Свідоцтво про атестацію – серія ДНЗ № 001338 від 14.06.2010 р. засвідчує право Бучанського ДНЗ №3 «Козачок» надавати якісні освітні послуги, піклуватися про здоров’я кожної дитини. 
 
З 2010 року методичну службу дошкільного навчального закладу очолює вихователь-методист вищої кваліфікаційної категорії, яка має педагогічне звання «вихователь-методист», «старший вихователь» - Феклістова  Світлана Анатоліївна. Світлана Анатоліївна перша випускниця дошкільного закладу. В 1997 році прийшла працювати в дитячий садочок на посаду інструктора з  фізкультури. Через два роки Світлана Анатоліївна почала працювати за сумісництвом ще й вихователем. Свої зусилля спрямовує на створення необхідних умов для підвищення професійної майстерності педагогів. Одним із найважливіших завдань, яке ставить перед собою - зрозуміти і правильно оцінити сили і можливості кожного педагога, знати, що важливо для нього в житті, до чого він прагне, щоб задовольнити потребу кожного педагога в повазі, визнанні та самореалізації. 

 
У 2010 році, відбувся міський конкурс українських страв, організований Бучанським відділом освіти, приурочений Дню міста. Кухонні працівники, під керівництвом шеф-кухаря Перуцької Наталії Миколаївни, продемонстрували свої уміння як смачно приготувати національні українські страви. 
 
14.12.2011 відбувся міський конкурс  на кращий куточок для батьків. Під час події  вихователь  Ширяєва О.І. представила матеріали куточка. За результатами журі Олена Іванівна  зайняла І місце.
 
В 2013 році відбувся міський конкурс «Вихователь року». За результатами журі Бондар Марія Василівна зайняла ІІІ  місце.
В 2013 році  дошкільний навчальний  заклад став лауреатом обласного конкурсу-захисту WEB-сайтів відділів, управлінь освіти, районних, міських методичних кабінетів, навчальних закладів з номінації «WEB-сайти дошкільних навчальних закладів, центрів розвитку дитини». 
В 2013 дошкільний навчальний заклад  зайняв 3 місце серед ДНЗ Київської області, у фотоконкурсі  ДНЗ України «Мій улюблений дитсадок – 2012 року» та 2 місце серед ДНЗ міста Бучі.
11 червня 2014 року у ДНЗ №3 «Козачок» відбулася церемонія відкриття футбольного міні - поля. Створення футбольного поля було одним із завдань програми розвитку дошкільного закладу на 2011-2014роки. Футбольне поле надасть можливість займатися дітям вправами з м′ячем. 
 
Від імені адміністрації ДНЗ, батьків та дітей щирі слова подяки були висловлені мамі вихованців нашого садочка Ігоря та Гліба, Омельченко Олені Ігорівні. 
 
До міжнародного Дня матері та Дня сім′ї в Бучанському міському парку з 2015 по 2018 рік, за ініціативи працівників відділу освіти, проходив міський спортивний конкурс «Тато, мама, я – спортивна сім’я». В заході взяли участь команди дружніх родин вихованців нашого закладу, які були визнані найкращими спортивними родинами: родина вихованки старшої групи №1 Рибалко Марії зайняла ІІІ місце (16.05.2015), родина Торчицької Ані  - ІІ місце (03.06.2017); родина Вонберга Деніса  - ІІІ місце (12.05.2018). 
 
З 2015 по 2019 рік в м.Буча проходили благодійні акціі  «Пасхальний благовіст» на підтримку воїнів АТО, до участі якої долучився і наш заклад. Ця акція стала хвилею доброти та милосердя, яка торкнулася душі кожного з її учасників.
 
21.10.2015р.  колектив закладу  приймав участь у міському конкурсі куточків трудової діяльності, який представляла вихователь Колпакова Євгенія Миколаївна.

У 2016 році потреба населення в дитячих садочках почала  зростати. 9 вересня  2016 року в ДНЗ №3 «Козачок» відбулося відкриття трьох додаткових дошкільних груп, які функціонували на базі ОТ «Джерело» до 02.06.2017 року.  Відкриття нових груп надало можливість ще 60 маленьким дошкільнятам отримати якісну дошкільну освіту. Відкриття додаткових груп стало можливим завдяки спільним зусиллям  Бучанської  міської  ради,  відділу освіти Бучанської міської  ради.  

09.09.2016р. – участь  у конкурсі «Найкращий город для дітей дошкільного віку у ДНЗ». 

З  2017-2019 рік колектив та дошкільнята закладу приймали участь у факельній естафеті, що проходить в межах Всесвітньої естафети «Біг заради гармонії та миру». 
 
24.02.2017р. – участь  у конкурсі-огляді «Найкращий куточок сюжетно-рольової гри», куточки представляли  Могилат Оксана Олександрівна, Кокоріна Яна Євгенівна.
 
17.09.2017р. – участь  у фестивалі Карася, який був організований до Дня народження м.Буча.
 
З метою створення додаткових місць у нашому закладі дошкільної освіти 01.10.2017 року для дітей дошкільного віку відкрилася ще одна додаткова група, в зв′язку з реконструкцією спортивної зали та приміщення для додаткових послуг. Завдяки створенню нової групи 30 маленьких дітлахів отримали можливість відвідувати дитячий садок. 
 
27.03.2018р. у міському конкурсі «Найкращий національно-патріотичний куточок» призові місця посіли вихователі: Ширяєва Олена Іванівна – І  місце,  Борисовець Алла Степанівна – ІІ місце.
 
03.09.2018 року в ДНЗ була відкрита одна інклюзивна група. 01.09.2020 року, на підставі Порядку організації діяльності інклюзивних груп ДНЗ, була відкрита ще одна інклюзивна група.
 
18.01.2019 року в м.Буча, за ініціативою депутатів фракції БПП «СОЛІДАРНІСТЬ» Бучанської міської ради, спільно з головою громадської організації «Крила Птаха», Марією Микитюк та Бучанською міською молодіжною  радою організовано та започатковано екологічно-просвітницьку акцію «Годівничка challenge». До участі в акції були залучені і вихованці нашого ДНЗ. Вони разом з дорослими розвішували годівнички та здійснювали підгодівлю птахів. З приходом зими пташкам важче стало шукати їжу. Саме в цей час вони чекають на нашу допомогу.
 
З 2019-2021рр.  наш заклад прийняв участь у «Всеукраїнському занятті доброти», яке  було організовано Благодійним фондом «Happy paw» за підтримки МОН. За творчий підхід педагогічних працівників у проведенні тематичних занять наш закладу отримав сертифікат учасника Міжнародного уроку доброти. 
 
В 2019 році, для урізноманітнення та поліпшення умов для дозвілля дітей, в нашому закладі тривали роботи із встановлення на дитячі майданчики нового ігрового обладнання. 
 
11.05.2019 р. прийняли участь у міському фестивалі дитячої творчості «Сузір’я талановитих дошкільнят». У номінації «Образотворче мистецтво» свою творчу виставку представила вихованка старшої групи №2 Нікітенко Еліза, за яку була нагороджена  подарунком від відділу освіти Бучанської міської ради.
 
Впродовж багатьох років педагоги ДНЗ накопичували свій педагогічний досвід роботи, який узагальнили в методичних посібниках та розробках. 
 
На міжнародних виставках, з 2013р. по 2019р., наш заклад був нагороджений дипломами "Сучасні заклади освіти" за презентацію досягнень в інноваційній модернізації національної освіти.
 
1 листопада 2019 року заклад дошкільної освіти №3 «Козачок» відсвяткував свій 40-річний ювілей. 
З нагоди відзначення ювілею, працівників закладу відзначили Грамотами та Подяками за сумлінну працю.
 
27.01.2020р., за результатами міського конкурсу «Краща групова кімната молодшого дошкільного віку», вихователь Ширяєва О.І. була відзначена Дипломом відділу освіти Бучанської міської ради. За час всього існування «Козачок» здійснив 93 випусків. Із стін дитячого садка вийшло багато відомих та талановитих людей: вчителів, лікарів, людей інших спеціальностей. Сьогодні, юні випускники нашого закладу стали гордістю міста Бучі, які показують високий рівень з підготовки на спортивних Міжнародних турнірах, Всеукраїнських олімпіадах, Всеукраїнських пісенних конкурсах, де займають призові місця. Так, Штепуляк  Надя – І місце у Міжнародному турнірі, що відбувся у Марганці з "Фінікс Кіокушинкай карате". Білоус Влад-Чемпіон міста Києва у Всеукраїнській олімпіаді по посиленій фізичній підготовці. Лапиніна Даша  та Ганна – переможці Всеукраїнського турніру «Rise Up» з естетичної групової гімнастики, Чемпіонату м. Ніжин з спортивної та естетичної гімнастики.  Білоус Валерія – володар 13 ГРАН-ПРІ Міжнародних Всекраїнських пісенних конкурсів. Танцювальна пара:  Ігумнов Роман, Кравчук Марія –  переможці Всеукраїнського конкурсу з спортивно-бального танцю.
 
12 березня 2020 року, в зв′язку з пандемією коронавірусу  (Covid-19) в Україні, наш дошкільний навчальний заклад призупинив свою діяльність.
 
В період карантину,15.04.2020, наш заклад взяв участь у конкурсі Інтернет-порталу рейтингу освітніх закладів України «Мій улюблений дитсадок - 2020». За результатами конкурсу, ДНЗ №3 «Козачок» зайняв 1 рейтингове місце серед ДНЗ України у загальному заліку ЛАЙТ - КОНКУРСУ «Мій улюблений дитсадок» - 2020 року.
 
Дошкільний навчальний заклад №3 «Козачок»  Бучанської міської об’єднаної територіальної громади відновив свою роботу 26.05.2020 року. Свою діяльність здійснює згідно вимог карантину.
 
З перших років своєї роботи дошкільний навчальний заклад приділяв велику увагу збереженню та розвитку здорового способу життя дитини дошкільного віку.  На сьогодні, збереження та зміцнення здоров′я дітей є також одним із найважливіших напрямів роботи нашого закладу. З огляду на це, для фізичного розвитку дітей в  ДНЗ створені належні умови. Функціонує музично-спортивна зала, яка оснащена спортивним обладнанням. В достатній кількості фізкультурно-ігровий інвентар, великі та малі атрибути для рухливих ігор та занять фізкультурно-спортивного змісту, наочний матеріал для імітації рухів. Виготовлено багато цікавих нетрадиційних посібників для формування правильної постави та профілактики плоскостопості.
 
У групових кімнатах облаштовані спортивні куточки та куточки для загартування. На території дитсадка є футьольне поле, спортивний майданчик з різним спортивним обладнанням. До послуг дітей - футбол, волейбол, теніс, бадмінтон, городки, лижі, роликові ковзани. Провідне місце посідають заняття з фізичної культури. Фізкультурні заняття проводить інструктор з фізичного виховання: Смахтіна Оксана Павлівна. У закладі проводяться різноманітні заходи для дітей, виконується режим рухової активності, комплекси оздоровчих вправ, дихальної гімнастики, різні види масажу.
 
Сьогодні педагогічний колектив продовжує започатковані традиції. Життєдіяльність колективу нашого закладу багатогранна й різноманітна. Але головним його завданням є допомогти вихованцям повноцінно жити, почуватися щасливим.
 
У «Козачку» працює творчий колектив, який любить свою роботу і завжди знайде ключик до кожного дитячого серця. На 01.09.2021р. колектив закладу дошкільної освіти складає 58 осіб. Всього відвідує дитячий садок 406 дітей. В ДНЗ функціонує 13 вікових груп, з них: 2 групи – для дітей раннього віку; 3 групи – для дітей 4-го року життя; 3 групи – для дітей 5-го року життя (з них 1 група – логопедична, 1-інклюзивна); 4 групи – для дітей 6-го року життя (з них 1 група – логопедична, 2-інклюзивні); 1 група – короткотривалого перебування. 
 
Сьогодні для вирішення проблем закладу завжди надають допомогу керівники ПРАТ «Меліоратор»  Яцюк Василь Петрович, Дробушко Володимир Васильович, Світлицький Василь Миколайович.
 
Сьогодні, завдяки плідній співпраці керівника, колективу та батьків заклад дошкільної освіти має прекрасний естетичний вигляд. З любов’ю оформлені всі куточки закладу. Кожна група має свій індивідуальний, оригінальний імідж.
 
Для забезпечення успішного виконання завдань освітнього процесу в закладі дошкільної освіти функціонують: музично-спортивна зала; кабінет вчителів-логопедів; кабінет музичних працівників; кабінет практичного психолога; кабінет медичної сестри; ізолятор.
 
Колектив на чолі завідувача Морозенко Тетяни Миколаївни робить дуже важливу справу,  за яку неодноразово відзначався подяками міського голови за активну участь у житті міської територіальної громади.
 

«Козачок» - садок прекрасний

Знають всі в окрузі.

Тут працюють добрі люди

Дітям щирі друзі.